لندن به پرداخت سهم درآمدهاي ايران از ميدان رهوم متعهد شد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نفت (MOP)،اميرحسين زماني نيا پس از ديدار امروز...

لندن به پرداخت سهم درآمدهاي ايران از ميدان رهوم متعهد شد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نفت (MOP)،اميرحسين زماني نيا پس از ديدار امروز (شنبه، 28 شهريورماه) با آجاي شارما، كاردار انگليس در تهران،...


لندن به پرداخت سهم درآمدهاي ايران از ميدان رهوم متعهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)،امیرحسین زمانی نیا پس از دیدار امروز (شنبه، 28 شهریورماه) با آجای شارما، کاردار انگلیس در تهران، درباره مهمترین محور این دیدار گفت: در این دیدار درباره اولویت همکاری بین دو کشور پس از لغو تحریمها مذاکراتی انجام شد.

وی با بیان این که برداشت نفت از میادین قدیمی، توسعه مخازن مشترک و ازدیاد برداشت، محورهای مورد مذاکره امروز بوده درباره این که آیا به موضوع میدان رهوم و پرداخت سهم ایران از این میدان نیز پرداخته شده است، گفت: انگلیسیها اعلام آمادگی کردند پس از لغو تحریمها سهم ایران را از این میدان بپردازند.

زمانی نیا با اشاره به این که اگر شرکتهای خارجی بخواهند با ایران همکاری کنند باید مشارکت معناداری با بخش خصوصی ایران داشته باشند، تاکید کرد: بخش خصوصی ایران با 10 سال گذشته تفاوتهای زیادی کرده است از این رو هر شرکت خارجی که بخواهد در ایران فعالیت کند باید به این موضوع توجه کند.

میدان گازی رهوم یا رام یک میدان گازی کوچک فراساحلی است که توسعه مشترک آن با سرمایه گذاری مشترک ایران و انگلیس انجام شده است. این میدان در ۴۰۰ کیلومتری شهر ابردین در آبهای ساحلی اسکاتلند در دریای شمال قرار دارد. قرارداد اکتشاف این میدان در سال ۱۹۷۳ منعقد و در سال ۱۹۷۷ به کشف میدان انجامید.

 

 

 با ما در تماس باشيد

برای سوالات عمومی خود با ما تماس بگیرید.

لينك هاي ويژه

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

شرکت ملی نفت ایران

طراحی وب سایت بهساز

آکادمی تخصصی ره سان